Absolutorium dla burmistrza Małogoszcza

Data publikacji: 28.08.2020 17:50
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.08.2020 Małogoszcz. Sesja absolutoryjna rady miasta. Na zdjęciu:  Mariusz Piotrowski - burmistrz Małogoszcza

28.08.2020 Małogoszcz. Sesja absolutoryjna rady miasta. Na zdjęciu: Mariusz Piotrowski - burmistrz Małogoszcza
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Burmistrz Małogoszcza Mariusz Piotrowski otrzymał absolutorium za 2019 rok. Radni w tej sprawie byli jednomyślni.

Podczas sesji burmistrz podziękował radzie, pracownikom urzędu miejskiego, jednostek podległych i sołtysom za ciężką pracę. Jak powiedział - głosowanie pokazało, że wszyscy zgodnie działają dla dobra społecznego. Dodał, że jednomyślność w głosowaniu, to dla niego satysfakcja oraz zobowiązanie do dalszej wytężonej pracy na rzecz mieszkańców gminy Małogoszcz.

Mariusz Piotrowski przypomniał podczas wystąpienia, że w ubiegłym roku na inwestycje przeznaczono około 5 mln zł. I były to przede wszystkim zadania, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa nie tylko miasta, ale także sołectw.

28.08.2020 Małogoszcz. Sesja absolutoryjna rady miastaFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

- Realizowane były m.in. inwestycje wodociągowe, związane ze skanalizowaniem gminy, remonty dróg. Ponadto nie zabrakło inwestycji związanych z rekreacją, ponieważ w pięciu miejscowościach powstały Otwarte Strefy Aktywności, a także zagospodarowano stawy w Woli Teserowej i w Złotnikach. Od początku kadencji skupiliśmy się na pozyskiwaniu środków zewnętrznych, unijnych i rządowych, aby maksymalnie wykorzystać te ostatnie możliwości - podkreślił burmistrz.

Jak mówił Sylwester Gawron radny z miejscowości Wiśnicz - bardzo pozytywnie ocenia pracę burmistrza w dziedzinie poprawy bezpieczeństwa, nie tylko w Małogoszczu, ale również na wsiach, gdzie budowane są chodniki. Radny liczy na to, że w przyszłym roku chodnik uda się wybudować w Ludwinowie, o co od dłuższego czasu zabiega.

W 2019 roku dochody gminy Małogoszcz, zaplanowane na prawie 54 mln zł, zostały zrealizowane w ponad 101 proc. Wydatki, które wyniosły ponad 53 mln zł w ponad 96 proc. 

adv adv
Wiadomości
Reklama