Adam Jarubas będzie głosował przeciwko PiS-owi

Data publikacji: 04.07.2020 12:01
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
04.07.2020. Kielce. Adam Jarubas, europoseł PSL będzie w drugiej turze wyborów prezydenckich wspierał Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO. Na zdjęciu Adam Jarubas - europoseł PSL

04.07.2020. Kielce. Adam Jarubas, europoseł PSL będzie w drugiej turze wyborów prezydenckich wspierał Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO. Na zdjęciu Adam Jarubas - europoseł PSL
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Adam Jarubas, europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, będzie w drugiej turze wyborów prezydenckich wspierał Rafała Trzaskowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej.

Jak powiedział - chce się opowiedzieć za wizją Polski demokratycznej, która nikogo nie wyklucza. Niezależnie od poglądów, koloru skóry czy przekonań religijnych.

- Dla mnie kwestie wartości, szacunku dla Konstytucji, ale też ludzkiej przyzwoitości decydują, że ja już wybrałem. Zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego, bo władze PiS potrzebują dzisiaj kontroli - podkreśla.

Zadowolenia z tej decyzji nie krył Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskich struktur PO. Jak podkreślił, na co dzień Platforma i PSL rywalizują ze sobą, ale dlatego tym ważniejsze jest takie poparcie.

- Dzisiaj mówimy o Polsce naszych marzeń, bo to nie jest kwestia dzisiaj ambicji Rafała Trzaskowskiego, czy Koalicji Obywatelskiej, żeby został prezydentem. Dzisiaj jest to rzeczywiście kwestia interesu Polski i Polaków i mam nadzieję, że to zostanie docenione - dodał.

Podczas spotkania rozdawano ulotki i zachęcano do głosowania na Rafała Trzaskowskiego.
Druga tura wyborów prezydenckich w Polsce odbędzie się 12 lipca.

04.07.2020. Kielce. Adam Jarubas, europoseł PSL będzie w drugiej turze wyborów prezydenckich wspierał Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO. Na zdjęciu od lewej: Artur Gierada - PO, Adam Jarubas - europoseł PSLFot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama