Agata Wojtyszek: znika „wąskie gardło" w Morawicy

Data publikacji: 21.07.2021 17:50
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejny krok do budowy drugiego odcinka obwodnicy Morawicy. Zgodnie z zapowiedziami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ogłoszenie o przetargu na realizację inwestycji w systemie projektuj i buduj ukazało się dzisiaj w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej i na platformie zakupowej. Drogowcy czekają już tylko na oferty.

Poseł Agata Wojtyszek z PiS, komentując ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Morawicy, podkreślała, że to bardzo ważne dla mieszkańców miasta, ale także dla wszystkich, którzy przemierzają tę trasę.

- Pierwszy etap budowy rozpoczął się, kiedy byłam wojewodą świętokrzyskim. Ten odcinek, na który przeznaczono 78 mln zł, już jest na ukończeniu. Ten odcinek to było „wąskie gardło”, które utrudniało życie mieszkańcom, a już za kilka miesięcy pojedziemy tą drogą. Na razie ruch prowadzony jest wschodnią częścią jedni. Mam nadzieję, że równie sprawnie pójdzie budowa drugiego odcinka obwodnicy - mówiła parlamentarzystka.

Docelowo, po wybudowaniu obu odcinków, obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej będzie miała ok. 8,5 km. Całą obwodnicą, kierowcy pojadą w 2025 roku.

Reklama