Akademia Bajki będzie gotowa wiosną. Dla turystów przygotowano wiele atrakcji

Data publikacji: 03.08.2020 14:27
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.08.2020. Pacanów. Budowa Parku Bajki

03.08.2020. Pacanów. Budowa Parku Bajki
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jesienią zakończą się prace przy budowie Akademii Bajki w Pacanowie. Zgodnie z planem inwestycja miała zakończyć się w sierpniu tego roku. Jej zaawansowanie szacowane jest na poziomie 80 proc.

Jak informuje Aleksandra Stachniak, pełniąca obowiązki dyrektora Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, większość obiektów na terenie placu budowy została już zrealizowana. Wykonawcę czeka jeszcze przygotowanie dojazdu, upiększenie parku edukacyjnego poprzez nasadzenie zieleni oraz budowa ścieżek edukacyjnych.

- Obecnie jesteśmy na etapie składania dokumentów dotyczących przebudowy ulicy Karskiej, ponieważ wystąpiła niezgodność z dokumentacją projektową - dodaje.

Aleksandra Stachniak przypomina, że na terenie parku znajduje się m.in. budynek, w którym będzie się znajdowała restauracja z tarasem widokowym i kasą biletową. Na ukończeniu jest  także małpi gaj, labirynt dla najmłodszych, zaś za labiryntem będzie znajdował się plac Pomysłowego Dobromira bogaty w liczne atrakcje.

- To miejsce, w którym będą się odbywać warsztaty i eksperymenty edukacyjne. Plac ten w okresie zimowym będzie pełnił funkcję lodowiska. Planujemy, aby park był czynny przez cały rok - zaznacza Aleksandra Stachniak.

W Pacanowie będzie także mini zoo, woliery z ptakami oraz ogrody tematyczne. Na ukończeniu jest też również grota solna.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem sezon turystyczny parku edukacyjnego rozpocznie się wiosną przyszłego roku.

Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Będzie kosztować 21 mln zł, z czego 16 mln zł to dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Ponad 4 mln zł dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Reklama