Akademia Bajki w przyszłym roku dostępna dla zwiedzających

Data publikacji: 30.05.2020 16:26
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
30.05.2020. Pacanów. Budowa Parku Bajki

30.05.2020. Pacanów. Budowa Parku Bajki
Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Budowa Akademii Bajki w Pacanowie zakończy się prawdopodobnie w sierpniu. Prace prowadzone są w zawrotnym tempie, a Park Bajki z każdym dniem jest coraz bardziej imponujący.

Jak informuje Aleksandra Stachniak, pełniąca obowiązki dyrektora Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, wykonawca wyprzedził harmonogram prac, a inwestycja ma się zakończyć tego lata.

- Pierwotnie inwestycja miała zostać oddana w 2022 roku. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w sierpniu tego roku budowa oficjalnie zostanie zakończona. Z nowym sezonem, czyli już w 2021 roku inwestycja będzie dostępna dla zwiedzających - zaznacza.

Aleksandra Stachniak dodaje, że budynki są już zadaszone. Wykonawca jest na etapie m.in. wykańczania groty solnej, która będzie niewątpliwą atrakcją Parku Bajki zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych. Będzie także stanowiła strefę relaksacyjną. Od przyszłego tygodnia będą wykonywane ścieżki.

- Będą to ścieżki spacerowo-edukacyjne, przede wszystkim tematyczne, pośród roślinności, placów zabaw, będzie też skatepark, będą piękne fontanny - dodaje.  

Inwestycja rozpoczęła się w sierpniu ubiegłego roku. Projekt zakłada utworzenie w parku czterech ogrodów tematycznych poświęconych komiksom, legendom, opowieściom oraz bajkom i baśniom. W parku będzie też mini zoo, park linowy, lodowisko i pawilon doświadczalny.

Inwestycja będzie kosztować 21 mln zł, z czego 16 mln to dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Ponad 4 mln zł dołożył Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Reklama