Akademia Pełna Zdrowia dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego

Data publikacji: 24.09.2020 09:14
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Facebook / Płuca Polski

Konsultacje lekarskie, badania, koncerty relaksacyjne oraz warsztaty i wykłady na temat zdrowia - to plan tegorocznej Akademii Pełnej Zdrowia, którą organizuje po raz kolejny Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, skorzystało z niej prawie 2800 osób.

Jak informuje Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, z powodu pandemii nie wiadomo jeszcze czy dostępne będą zajęcia fizyczne, ale pozostały program już został zaplanowany. Badania mammograficzne w tym roku będą dotyczyć nie tylko kobiet między 40-49 rokiem życia, ale także pań po 70. roku życia. Będą też badania dla dzieci.

- Mamy konsultacje lekarzy specjalistów w zakresie określonych badań, mamy ofertę dla dzieci w wieku 6-16 lat. Są to konsultacje lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej z badaniem komputerowym dzieci w kierunku wad postawy - informuje Marzena Dębniak.

Mieszkańcy powiatu będą mogli skorzystać także z szeregu badań typu: USG Dopplera kończyn górnych i dolnych. Jest też pakiet okulistyczny i kardiologiczny.

Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych informuje, że warsztaty zyskają nową tematykę.

 - Będą to warsztaty redukujące poziom stresu u mieszkańców. Będą odbywać się w małych, 15-osobowych grupach. W miesiącu zaplanowano cztery moduły - mówi Mariusz Łata i dodaje, że ta oferta powinna trafić szczególnie do osób pracujących, a także poszukujących zatrudnienia.

Poza tym, we wszystkich gminach powiatu ostrowieckiego w grudniu odbędą się tzw. koncerty relaksacyjne. Finałowy zaplanowano w Ostrowcu.

Zapisy telefoniczne na mammografię rozpoczną się 29 września, od 5 października będzie można zarejestrować na badania dzieci, a 7 października zaczną się zapisy na poszczególne warsztaty.

Reklama