Akcja „Łączy nas Polska” dotarła do Bałtowa

Data publikacji: 26.06.2020 18:41
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.06.2020 Bałtów. Spotkanie w ramach akcji „Łączy nas Polska”. Na zdjęciu (od lewej): poseł Agata Wojtyszek i Hubert Żądło - wójt Bałtowa

26.06.2020 Bałtów. Spotkanie w ramach akcji „Łączy nas Polska”. Na zdjęciu (od lewej): poseł Agata Wojtyszek i Hubert Żądło - wójt Bałtowa
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Najważniejsze filary programu Andrzeja Dudy prezentowała poseł Agata Wojtyszek podczas spotkania przedwyborczego z mieszkańcami Bałtowa.

- Prezydentura Andrzeja Dudy opiera się na czterech filarach. To rodzina, bezpieczeństwo, praca i godność - mówiła parlamentarzystka.

- Przykłady polityki prorodzinnej to programy pomocowe dla rodzin, w tym najnowszy, czyli bon turystyczny dla każdego dziecka. Kolejnym przykładem są rozbudowane centra pomocy dla seniorów - podkreśliła.

W zakresie bezpieczeństwa Agata Wojtyszek przypomniała wzrost nakładów na obronność do 2 procent PKB, czyli wysokości wymaganej przez NATO. Jeśli chodzi o politykę zagraniczną - mówiła parlamentarzystka - Andrzej Duda potrafił wynieść rolę Polski do równorzędnego partnerstwa z najważniejszymi państwami w Europie i na świecie.

26.06.2020 Bałtów. Spotkanie w ramach akcji „Łączy nas Polska”Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

- Warunkiem dobrego bytu Polaków jest praca, która daje możliwość zarobkowania. Podczas kadencji Andrzeja Dudy znacząco wzrosła płaca minimalna, tworzona jest infrastruktura pozwalająca na rozwój przedsiębiorstw. To z kolei przekłada się na spadek bezrobocia i podnoszenie pensji. Te w ciągu minionych 5 lat wzrosły o 20 proc. - podkreślała.

- Ważne jest także poczucie godności, które buduje w obywatelach Andrzej Duda. Przykładem jest wzmocnienie roli rodziny, ale także osobiste kontakty z Polakami. W czasie urzędowania Andrzej Duda odwiedził każdy powiat w Polsce - dodała.

Podczas spotkania wójt Bałtowa Hubert Żądło przypomniał, że wiele inwestycji w gminie możliwych jest do zrealizowania dzięki rządowym środkom.

- Przykładem mogą być najnowsze, czyli utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy w budynku po dawnej szkole w Wólce Bałtowskiej. Powstanie tu także świetlica wiejska. W ten sposób szkoła zyska drugie życie - zaznaczył.

Hubert Żądło przypomniał też, że gmina będzie walczyć o wóz strażacki w akcji MSWiA, która samochodem gaśniczym nagrodzi każdą gminę, która w danym województwie będzie miała najwyższą frekwencję.

Reklama