Akcja „Łączy nas Polska” dotarła do Bodzentyna

Data publikacji: 25.06.2020 18:28
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Komentarze
25.06.2020. Bodzentyn. Akcja

25.06.2020. Bodzentyn. Akcja "Łączy nas Polska". Na zdjęciu (od lewej): Maria Zuba - doradca wojewody świętokrzyskiego i Agata Wojtyszek - poseł PiS
Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Świętokrzyscy parlamentarzyści w ramach akcji „Łączy nas Polska” zachęcają mieszkańców regionu do głosowania w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę.

Poseł PiS Agata Wojtyszek w trakcie spotkania z mieszkańcami Bodzentyna mówiła między innymi o polepszających się dzięki prezydentowi Dudzie relacjach Polski na polu międzynarodowym. Wspomniała również o tym, że zarówno prezydent, jak i cały obecny rząd przykłada ogromną wagę do wartości rodziny w budowaniu społeczności, co odzwierciedlają programy pomocowe, takie jak 500+, czy Maluch+.

- Po raz pierwszy jest rząd, który mówi, że wielodzietne rodziny są wartością dla kraju. I dzięki rozwijającemu się krajowi praca dla rodziców w takich rodzinach jest i będzie nadal - zaznaczyła.

Agata Wojtyszek skrytykowała również kontrkandydata, Rafała Trzaskowskiego, za niepodejmowanie wystarczających wysiłków w sytuacjach kryzysowych. Przywołała m.in. rozległą awarię warszawskiej oczyszczalni Czajka, która spowodowała zatrucie wody w Wiśle.

Jak mówili naszemu reporterowi mieszkańcy Bodzentyna, większość jest już zdecydowana i w niedzielnych wyborach oddadzą  głos na prezydenta Dudę.

- Prezydent Duda liczył się wcześniej i wciąż się liczy. Nigdy wcześniej nie było tak dobrze. Dzięki niemu dostałem trzynastą emeryturę. Liczę na czternastą, ale nie wiem, czy doczekam - mówi jeden z mieszkańców.

Spotkania zachęcające do głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę odbędą się też w piątek w Bałtowie o godzinie 16.00 i w Daleszycach o godzinie 18.30.

adv adv
Wiadomości
Reklama