Aktywnie uczcili święto narodowe

Data publikacji: 03.05.2021 14:12
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
03.05.2021 Końskie. Spacer historyczny. Na zdjęciu Wojciech Pasek - prezes koneckiego PTTK

03.05.2021 Końskie. Spacer historyczny. Na zdjęciu Wojciech Pasek - prezes koneckiego PTTK
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

150 osób wyruszyło na Spacer Historyczny Szlakiem Zabytków i Miejsc Pamięci Narodowej w Końskich, aby uczcić 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Deszczowa pogoda nie zniechęciła spacerowiczów. Uczestnicy podkreślali, że w dobie pandemii to najlepsza forma uczczenia święta narodowego.

- Obecnie nie można się gromadzić na publicznych uroczystościach, więc myślę, że taki spacer to najlepsze co możemy dziś zrobić, aby uczcić rocznicę Konstytucji 3 Maja - powiedziała pani Katarzyna, która przyjechała z Warszawy na spacer.

- Z jednej strony aktywnie spędzimy czas i uczciwy ważne święto - dodała pani Monika.

Organizator wydarzenia, Wojciech Pasek poinformował, że trasa spaceru miała około 10 kilometrów i prowadziła szlakiem zabytków.

- Trasa rozpoczyna się pod Pałacem Małachowskich, później wiedzie przez park do Oranżerii Egipskiej i Świątyni Greckiej. Dalej kierujemy się do rynku i Kolegiaty Świętego Mikołaja - poinformował Wojciech Pasek.

Uczestników spaceru historycznego podzielono na mniejsze grupy, by zwiększyć bezpieczeństwo. W aktywnym świętowaniu rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestniczyli zarówno mieszkańcy województwa świętokrzyskiego jak i mazowieckiego oraz łódzkiego.

03.05.2021 Końskie. Spacer historycznyFot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Reklama