Alarmy bombowe w kilkunastu instytucjach w regionie

Data publikacji: 11.05.2021 10:56 / Data aktualizacji: 11.05.2021 12:40
Autor: Aneta Cielibała-Gil / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
28.01.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Alarmy bombowe w wielu placówkach administracji w województwie świętokrzyskim. Do eksplozji miało dojść w samo południe.

- Od godzin porannych wpływają sygnały o mailach zawierających informacje o alarmach bombowych w różnych placówkach, głównie urzędów skarbowych na terenie całego województwa. Nie lekceważymy tych sygnałów i każdy z nich jest sprawdzany - relacjonuje Maciej Ślusarczyk z bura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kiecach.

Takie wiadomości otrzymały urzędy skarbowe w: Opatowie, Staszowie, Skarżysku-Kamiennej, Ostrowcu Świętokrzyskim, Busku-Zdroju, Sandomierzu, Starachowicach, Końskich i dwa w Kielcach.
Ponadto, podobny mail otrzymała redakcja TVP 3 Kielce, Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Urząd Komunikacji Elektronicznej w Kielcach oraz Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach. Do każdej z palcówek zadysponowano zastępy straży pożarnej, które sprawdzają obiekty.

Dotąd w żadnej z placówek nie została podjęta decyzja o ewakuacji.

- Jeśli alarmy okażą się fałszywe, sprawcy zostanie postawiony zarzut wywołania fałszywego alarmu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara do 8 lat pozbawienia wolności - dodaje policjant.

Reklama