Alejki i boisko z trawy. Nietypowe wzory w Dolinie Silnicy

Data publikacji: 27.06.2020 10:41
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.06.2020 Kielce. Dolina Silnicy. Wykoszona trawa

27.06.2020 Kielce. Dolina Silnicy. Wykoszona trawa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Alejki, place, a nawet boiska. W takie kształty w tym roku wykoszony został fragment zieleni w Dolinie Silnicy na wysokości ulicy Pocieszka, w pobliżu instalacji „Przestrzeń”, która stanęła w tym miejscu w ubiegłym roku.

Jak informuje Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, pomysłodawcami niesztampowego koszenia trawy byli członkowie stowarzyszenia Kieleckie Inwestycje.

- To oni wpadli na ten pomysł i zwrócili się do naszej spółki z propozycją. Chętnie na to przystaliśmy i wtedy członkowie stowarzyszenia opracowali schemat, wskazali miejsca, w których ich zdaniem dobrze byłoby wykosić trawę, po to by uzyskać takie widowiskowe wzory - mówi Marcin Batóg.

Dzięki nietypowemu sposobowi koszenia powstała różnica w wysokości między skoszoną, a nieskoszoną trawą, która utworzyła: alejki, place o nieregularnych kształtach, a nawet boiska - dodał Marcin Batóg.

- Z kolei z inicjatywy naszych pracowników wykonano swego rodzaju bramę przez jedno z drzew, które rośnie w wyższym fragmencie Doliny Silnicy. Mamy nadzieję, że ten oryginalny sposób koszenia trawy w tym fragmencie miasta przypadnie kielczanom do gustu, jest to coś, czego w Kielcach jeszcze nie było - dodał Marcin Batóg. 

W najbliższym czasie w pobliżu instalacji „Przestrzeń” pojawią się także leżaki, hamaki, będzie też możliwość zamówienia rzutnika na kino letnie.

Reklama