Alergie kontra koronawirus

Data publikacji: 10.06.2020 12:58
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
10.06.2020. Kielce. Na zdjęciu: dr Oskar Solarski - wojewódzki konsultant ds. alergologii

10.06.2020. Kielce. Na zdjęciu: dr Oskar Solarski - wojewódzki konsultant ds. alergologii
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Alergie dróg oddechowych mogą wpływać na zwiększone ryzyko zachorowania na Covid-19, mówił w „Czasie dla Zdrowia” Oskar Solarski, wojewódzki konsultant w dziedzinie alergologii.

Alergicy z chorobą górnych lub dolnych dróg oddechowych, którzy są dobrze kontrolowani mają takie samo ryzyko zakażenia koronawirusem i ciężkiego przebiegu COVID-19, jak zdrowa populacja. Natomiast chorzy z astmą oskrzelową, czy pacjenci z nieżytem nosa i zatok przynosowych, którzy są źle kontrolowani mają zarówno większe ryzyko zakażenia, jak i ciężkiego przebiegu choroby - mówi dr Solarski.  

Jak dodał nasz gość, w czasie pandemii koronawirusa alergicy powinni przestrzegać tych samych zaleceń, co osoby zdrowe. Nie zapominajmy o stosowaniu takich środków bezpieczeństwa, jak noszenie maseczek ochronnych, rękawiczek i o częstym myciu rąk  przez przynajmniej 30 sekund pod ciepłą, bieżącą wodą. Starajmy się również unikać dużych skupisk ludzkich, a w razie jakichkolwiek niepokojących objawów należy telefonicznie skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym - dodał Oskar Solarski.

Posłuchaj audycji

Część pierwsza:

Część druga:

Tagi do tego wpisu
Reklama