Alert RCB. „W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos”

Data publikacji: 09.10.2020 16:51
Autor: Karol Żak / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła SMS-y przypominające o obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. „Uwaga! W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos. Miasto Kielce od 10.10. w czerwonej strefie epidemicznej” - brzmi wiadomość wysyłana na telefony mieszkańców Kielc przez system alertowy RCB.

W czerwonej strefie zakazana jest m.in. organizacja kongresów i targów niezależnie od tego, czy są one organizowane na świeżym powietrzu, czy w środku. Wydarzenia sportowe mogą odbywać się wyłącznie bez udziału publiczności.

W strefie czerwonej obowiązuje zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych. To m.in. koncerty czy spektakle. Nieważne czy miały się one odbyć w pomieszczeniu, na świeżym powietrzu czy w obiektach sportowych.

W lokalach gastronomicznych znajdujących się w czerwonej strefie klienci, zarówno w ogródku, jak i w sali, muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc. Zakryte usta i nos musi mieć również obsługa. Ponadto obowiązkowy jest limit 1 osoby na 4 metry kwadratowe, a prowadzenie działalności możliwe jest od 6 do 22. Ograniczenie to nie dotyczy podawania żywności na wynos lub dowóz.

Więcej na temat obostrzeń dotyczących strefy zarówno czerwonej, jak i żółtej można przeczytać na stronie www.gov.pl/koronawirus.

Reklama