Andrzej Duda: Staszów to przykład jak działać dla swojej wspólnoty

Data publikacji: 27.05.2020 20:05
Autor: Marek Orkisz , Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.05.2020. Staszów. Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy

27.05.2020. Staszów. Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Podczas spotkania z przedstawicielami samorządów w Staszowie prezydent Andrzej Duda podziękował wszystkim osobom, które przez ostatnie 30 lat były zaangażowane w tworzenie i działalność samorządową. Jak stwierdził prezydent, to dzięki ich pracy mamy dzisiejszy obraz Polski.

- To państwo pracując blisko swoich mieszkańców tworzycie Rzeczpospolitą, jaką widzi zwykły człowiek. Także taką, którą widzą odwiedzający nas goście z zagranicy. Wszystkie drogi w miastach i miasteczkach. Wypielęgnowane rynki, zadbane place zabaw, czy szkoły, to wszystko efekt pracy samorządów terytorialnych. To, że Polska - duży, europejski kraj, tak doskonale radzi sobie wśród innych krajów, które wyszły na wolność zza żelaznej kurtyny to zasługą wspólnych, trwających od 30 lat wysiłków władz lokalnych - powiedział prezydent.

Andrzej Duda dodał, że samorząd przyczynił się nie tylko do zmiany infrastruktury ale także do zmiany mentalności Polaków, którzy zaczęli tworzyć społeczeństwo obywatelskie.

- To, że dzisiaj tak wielu ludzi jest zaangażowanych w różnego rodzaju dzieła o charakterze społecznym również jest efektem pracy samorządów. Zarażając dobrym przykładem potrafili stworzyć tak bujne życie lokalne, budować wspólny, które po 40 latach komunizmu były bardzo osłabione. Aby to zmienić trzeba było wpierw zmienić mentalność ludzi i dziękuje na to, że to się udało - powiedział. - Chciałbym podziękować nie tylko władzom województwa, wójtom i burmistrzom, ale też osobom na co dzień pomijanych, czyli np. sołtysom. To także są ludzie, którzy codziennie z oddaniem i wysiłkiem pracują na rozwój społeczności lokalnych. Patrząc na owoce waszej pracy można spokojnie powiedzieć, że Polska to nasze wspólne dzieło. Rolę, którą odegraliście nie sposób ocenić - stwierdził prezydent.

Prezydent Andrzej Duda jako przykład dobrej współpracy samorządu z Prezydentem i rządem podał Staszów. Przy zaangażowaniu i determinacji samorządu powstały tereny specjalnej strefy ekonomicznej, gdzie już inwestują pierwsi przedsiębiorcy i powstają nowe miejsca pracy.

- W całej Polsce pokazuje Staszów jako przykład jak działać dla swojej wspólnoty lokalnej, aby poprzez jej dobrobyt budować też dobrobyt całej Polski - powiedział prezydent Duda.

W spotkaniu w Staszowie wzięli udział m. in. wójtowie i burmistrzowie z powiatu staszowskiego, marszałek województwa świętokrzyskiego - Andrzej Bętkowski i wojewoda świętokrzyski - Zbigniew Koniusz, a także parlamentarzyści.

Tagi do tego wpisu
Reklama