Andrzej Duda wygrywa w świętokrzyskich gminach

Data publikacji: 13.07.2020 01:50
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do Okręgowej Komisji Wyborczej w Kielcach systematycznie dostarczane są protokoły wyborcze z poszczególnych świętokrzyskich gmin.

Z pierwszymi protokołami z obwodów zamkniętych, czyli np. szpitali, czy domów pomocy społecznej, przyjechali do komisji przedstawiciele gminy Kielce już po 22.00. Natomiast pierwszymi gminami, które dostarczyły protokoły z obwodów stałych były gminy Smyków i Łączna.

Protokoły przywiezione zostały już także z gminy Pierzchnica - informuje Anna Zajączkowska, pełnomocnik wyborczy w tamtejszym urzędzie gminy.

- Głosowanie przebiegało bez żadnych zakłóceń. Udział w głosowaniu wzięło ponad 62 procent mieszkańców. Z naszych obliczeń wynika, że ponad 77 procent wyborców swój głos oddało na obecnego prezydenta, Andrzeja Dudę - dodała Anna Zajączkowska.

Protokoły do Okręgowej Komisji Wyborczej dostarczyła już także gmina Małogoszcz - informuje Elżbieta Rachuba, pełnomocnik wyborczy w Urzędzie Miasta i Gminy w Małogoszczu.

- Głosowanie przebiegało bardzo spokojnie. Wszystkie komisje na terenie naszej gminy rozpoczęły pracę o 7.00 i zakończyły głosowanie o 21.00. Na terenie gminy uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach było 9035 osób, a frekwencja wyborcza wyniosła ponad 60 procent. Najwięcej mieszkańców oddało głos na Andrzeja Dudę, dodała - Elżbieta Rachuba.

Ostateczne wyniki wyborów powinniśmy poznać jeszcze dzisiaj.

adv adv
Wiadomości
Reklama