Andrzej Mochoń: branża targowa powoli się podnosi i leczy rany [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 07.10.2021 06:41 / Data aktualizacji: 07.10.2021 09:31
Autor: Robert Szumielewicz , Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.10.2021. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce

07.10.2021. Kielce. Rozmowa Dnia. Na zdjęciu: Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W piątek (8 października) w Kielcach rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. To największa w Polsce i jedna z najbardziej liczących się w Europie wystaw w tej branży. Towarzyszyć im będą targi: Las Expo, Eco Style, Rękodzieło, Health&Beauty oraz Dom i Ty.

AGROTECH co roku odbywa się wiosną, jednak z uwagi na obostrzenia epidemiczne, termin był kilkukrotnie przesuwany.

Prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń informuje, że część firm przyjedzie dopiero na kolejną wiosenną edycję, w marcu 2022 roku, w związku z czym wystawców będzie mniej, niż zwykle.

- Tym razem będzie niespełna 400 firm. Zwykle wystawców jest trzy razy więcej. Jednak 4 z 7 hal będą zajęte sprzętem, będzie on prezentowany także na zewnątrz. Targi będą mniejsze, ale bardzo atrakcyjne. Niektóre firmy będą prezentowane przez swoje centrale - zapowiada Andrzej Mochoń.

Prezes Targów Kielce podkreśla, że w związku z rosnącą liczną zachorowań, zasady bezpieczeństwa epidemicznego będą bezwzględnie przestrzegane. 

- Przepraszam Państwa, ale będziemy bardzo pilnować, by maseczki były zakładane i noszone - podkreślił. Dodał też, że pod koniec sierpnia w ankiecie ponad 84 proc. pracowników Targów Kielce zadeklarowało, że jest już po szczepieniu przeciwko koronawirusowi. 

Andrzej Mochoń przyznaje, że branża targowa po lockdownie będzie podnosić się dłuższy czas. Podkreśla, że Targi Kielce nadrabiają zaległości, co tydzień odbywają się kolejne targi, które gromadzą wielu wystawców i zwiedzających. 

- Podnosimy się i leczymy rany. Wszyscy radzili sobie jak mogli, ale w branży nie obyło się bez zwolnień. W przypadku Targów Kielce była to 1/4 załogi, którą zaczynamy odbudowywać. Zmniejszone były też płace. W lipcu zaczęliśmy rekrutację, już zatrudniliśmy parę osób, będziemy jeszcze zatrudniać, szczególnie do działu organizacji targów - dodaje. 

Oficjalne otwarcie targów AGROTECH odbędzie się w piątek o 10.00. Andrzej Mochoń zapowiada, że będzie na nim obecny minister rolnictwa lub któryś z wiceministrów resortu.

Reklama