Andrzej Pruś: utrzymanie obostrzeń wpłynie na stabilizację sytuacji epidemicznej

Data publikacji: 21.11.2020 15:49
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Andrzej Pruś - przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Decyzji o otwarciu sklepów w galeriach handlowych nie należy postrzegać jako łagodzenie obostrzeń, one cały czas obowiązują - stwierdził w rozmowie z Radiem Kielce Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

Komentując szczegóły dalszej walki z pandemią, doradca wojewody stwierdził, że poluzowanie obostrzeń w sprawie sklepów jest możliwe dzięki powstrzymaniu lawinowego wzrostu nowych zachorowań.

- Ten wzrost utrzymuje się na poziomie nieco powyżej 20 tysięcy przypadków, jednak jest stabilny. To pozwoliło premierowi podjąć decyzję o częściowym złagodzeniu obostrzeń dotyczących sklepów, z jednoczesnym apelem o odpowiedzialność i dyscyplinę społeczną w najbliższym czasie - dodaje.

Andrzej Pruś podkreśla, że przedłużenie nauki zdalnej w szkołach do Świąt Bożego Narodzenia oraz wprowadzenie ferii w jednym terminie dla całego kraju powinno wpłynąć na większą stabilizację sytuacji epidemicznej.

- Te działania napawają optymizmem i dają nadzieję, że jeśli będziemy odpowiedzialnie przestrzegać rygorów sanitarnych, po okresie świątecznym będziemy mogli wejść w zdecydowanie bardziej bezpieczną rzeczywistość - zaznacza.

Podczas sobotniej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zaapelował o spędzenie świąt w małym, rodzinnym gronie. Ponadto szef rządu zakomunikował, że przynajmniej do 27 grudnia zamknięte pozostaną restauracje, kina, teatry, siłownie i kluby fitness.

Reklama