Andrzej Szejna: będziemy wspierać rząd, nie będziemy totalną opozycją

Data publikacji: 15.07.2020 08:08
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Poseł Andrzej Szejna, szef Nowej Lewicy w Świętokrzyskiem

Poseł Andrzej Szejna, szef Nowej Lewicy w Świętokrzyskiem
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

- Nie chcemy być jak Platforma Obywatelska totalną opozycją, ale zamierzamy w ważnych sprawach dla Polski wspierać rząd - stwierdził poseł Nowej Lewicy Andrzej Szejna.

Gość Radia Kielce pytany, czy po wyborach możliwa jest zgoda i współpraca pomiędzy partiami powiedział, że zależy to od polityków.

- Różnimy się poglądami na temat rozwoju Polski, ale mamy nadzieję być trzecią siłą na scenie politycznej, która będzie szukać porozumienia w sprawach ważnych np. ochrony zdrowia, programów socjalnych, budowy tanich mieszkań i pozyskiwania pieniędzy unijnych.

Jak powiedział Andrzej Szejna, lewica w wielu sprawach nie zgadza się z PiS-em, ale wspiera działania polskiego rządu w sprawach polityki zagranicznej, szczególnie, gdy chodzi o pozyskiwanie unijnych pieniędzy.

- W tej kwestii będziemy wspierać rząd z całej siły - stwierdził poseł lewicy. - Nie chcemy być totalną opozycją tak jak Platforma Obywatelska. Będziemy wspierać rząd w dobrych decyzjach.

Pytany o warunki jakie rząd musiałby spełnić, by także w polityce krajowej zyskać aprobatę lewicy powiedział, że to sprawa rozdziału kościoła od państwa, przeprowadzenie skutecznej reformy ochrony zdrowia, czy wprowadzenie programu budowy tanich mieszkań.

Reklama