Andrzej Szejna: liczymy na współpracę wszystkich ugrupowań [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 24.05.2021 08:12 / Data aktualizacji: 24.05.2021 09:45
Autor: Radosław Podsiadły , Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Andrzej Szejna - poseł Nowej Lewicy

Na zdjęciu: Andrzej Szejna - poseł Nowej Lewicy
Fot. Aneta Cielibała-Gil / Radio Kielce

Lewica liczy na współpracę wszystkich ugrupowań w kwestii najważniejszych obszarów rozwoju państwa. Mówił o tym na antenie Radia Kielce lider Nowej Lewicy w regionie świętokrzyskim poseł Andrzej Szejna.

Do takich obszarów zaliczył m.in. ochronę zdrowia, minimalne wynagrodzenie, ochronę praw pracowniczych, praw kobiet, opiekę dla najmłodszych i najstarszych Polaków oraz wsparcie niepełnosprawnych. - W tych kwestiach nie powinno być sporów  politycznych tylko merytoryczne - zaznaczył.

- Jeśli dojrzałe ugrupowanie, jakim jest PSL, czy nasz największy przeciwnik polityczny, jakim jest PiS będzie dostrzegał w programie Lewicy dobre rozwiązania, to liczymy na poparcie. Jeżeli my dostrzeżemy dobre rozwiązania, to nie wykluczam, że Lewica podniesie rękę podczas głosowań - dodaje.

Poseł Andrzej Szejna przypomina, że Nowa Lewica mimo krytyki ze strony innych opozycyjnych ugrupowań poparła w Sejmie głosowanie w sprawie Funduszu Odbudowy. Zaznacza, że stało się tak, ponieważ Krajowym Programie Odbudowy zawarto kwestię związaną z ochroną zdrowia i szpitalami.

- Jednym z naszych warunków było przeznaczenie 850 mln euro na oddłużenie szpitali powiatowych i to się stanie dzięki Lewicy. Jesteśmy gotowi na współpracę. Liczę, że ona będzie bardzo mocna na opozycji, ale będziemy przedkładać swoje projekty i dyskutować o nich także z Prawem i Sprawiedliwością - podkreślił poseł Szejna.

W niedzielę w Warszawie pod hasłem "Recepta dla Polski" odbyła się konwencja programowa Lewicy. Program opiera się na pięciu filarach: zdrowiu, edukacji, opiece, pracy i klimacie.

Reklama