Andrzej Szejna: Nowa Lewica będzie wspierała rząd PiS

Data publikacji: 22.03.2021 15:23
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: poseł Andrzej Szejna

Na zdjęciu: poseł Andrzej Szejna
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Lewica będzie wspierać wszystkie działania rządu zmierzające do powstrzymania pandemii koronawirsua - twierdzi poseł Andrzej Szejna. Szef Nowej Lewicy w regionie podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami zaznaczył, że bardzo pozytywnie ocenia decyzję o niewycofywaniu szczepionek koncernu AstraZeneca.

- Sam także zachęcam do szczepienia się przeciwko COVID-19. Najważniejsze warunki w walce z pandemią to zaszczepienie ponad 70 proc. społeczeństwa i przestrzeganie podstawowych zaleceń, jak noszenie maseczek, czy zachowywanie dystansu. Dlatego chce powiedzieć, że rząd, z którym się nigdy nie zgadzam, w tym aspekcie może na Lewicę liczyć, ale też chciałbym, żeby ten rząd Lewicy słuchał - dodaje.

Andrzej Szejna zaznacza, że Nowa Lewica jest w stanie wznieść się ponad polityczne podziały i poprzeć Nowy Ład, jednak pod pewnymi warunkami.

- Jako Lewica złożyliśmy w Sejmie wniosek, aby miliardy z Unii Europejskiej, które trafią do Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy, były procedowane w Sejmie, a nie arbitralnie rozdawane przez ministrów. Chcemy, aby rząd wspólnie z opozycją podzielił te pieniądze między Polaków - stwierdził.

Wiceprzewodniczący Nowej Lewicy zaznaczył, że jeżeli Prawo i Sprawiedliwość nie zgodzi się na poprawkę Lewicy, wówczas parlamentarzyści Lewicy mogą się zawahać nad poparciem dla Krajowego Planu Odbudowy.

Reklama