Ankh promuje świętokrzyskie [TELEDYSK]

Data publikacji: 03.08.2020 12:08
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Kultura
Koncert zespołu Ankh w Studiu Gram Polskiego Radia Kielce

Koncert zespołu Ankh w Studiu Gram Polskiego Radia Kielce
Kielce / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Fabryka żelaza w Maleńcu czy kapliczka w Świętej Katarzynie znalazły się w teledyskach zespołu Ankh, który promując swoje nowe utwory wykorzystuje ciekawe miejsca związane z naszym regionem.

Teledysk do utworu „Nie okłamuj” został nakręcony tuż przy żelaznym kole napędzającym XIX-wieczną maszynę fabryki żelaza w Maleńcu. Z kolei zdjęcia do utworu „Nie odchodź” powstawały w Świętej Katarzynie.

Piotr Krzemiński wokalista zespołu Ankh podkreśla, że zespół chce pokazać ciekawe miejsca województwa w teledyskach, bo stąd w większości pochodzą członkowie grupy.

- Mamy taką zasadę, że jak kręcimy wideo, teledysk, to chcemy by osadzony był w Górach Świętokrzyskich. Właśnie tu nagrywamy główne plany. Wychodzimy z założenia, że nasza muzyka wynika z nas, a my „wynikamy” z tego miejsca - mówi wokalista.

Maciej Chłopek, dyrektor Zabytkowego Muzeum w Maleńcu, gdzie nakręcono jeden z teledysków, podkreśla, że przyczynia się to do promocji miejsca, które potem wybierają również inne ekipy filmowe.

- Cieszę się niezmiernie z tej wizyty i teledysku. Autentyzm miejsca, jego wartość estetyczna jest tak zróżnicowana, że da się ją eksploatować na kilku poziomach: artystycznym, kulturowym, dokumentalnym, technicznym i społecznym - mówi.

Wkrótce ruszy sprzedaż najnowszej płyty grupy Ankh „Tu jest i tam jest”.

Zespół powstał w 1991 roku w Kielcach, mają na swoim koncie 8 płyt. Obracają się w kręgu muzyki rockowej i rocka progresywnego. Grają obecnie w składzie: Piotr Krzemiński - gitara elektryczna i śpiew, Krzysztof Szmidt - gitara basowa, Michał Pastuszka - instrumenty klawiszowe i gitara elektryczna, Jan Prościński - perkusja i instrumenty perkusyjne, Dominik Bieńczycki - skrzypce, Joanna Chudyba - skrzypce.

 

Tagi do tego wpisu
Reklama