Anna Krupka będzie nadzorowała pracę Narodowego Centrum Sportu [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 09.10.2020 08:19
Autor: Marek Orkisz , Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Anna Krupka, wiceminister sportu, poseł Prawa i Sprawiedliwości

Anna Krupka, wiceminister sportu, poseł Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

W ramach dużego ministerstwa powstanie Narodowe Centrum Sportu, którego działalność będzie nadzorowała wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka.

Jak powiedziała świętokrzyska parlamentarzystka PiS w ramach powierzonego jej zadania będzie nadzorowała pracę centrum i podejmowała strategiczne decyzje. Jak stwierdziła przez dwa lata  pracy w rządzie nabyła wiele doświadczeń, które pomogą jej w realizacji nowych obowiązków.        

W Rozmowie  Dnia zapewniła, że jej resort nadal będzie  wspierał sport zawodowy i amatorski. Będziemy kontynuować programy np. Sportowa Polska, dzięki którym w gminach będą powstawać obiekty sportowe stadiony i hala z których będą mogli korzystać mieszkańcy.       

Komentując wprowadzenie ograniczeń związanych  z pandemią koronawirusa Anna Krupka przypomniała, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i zdrowie, dlatego w strefie czerwonej w jakiej znalazły się Kielce i powiat kielecki zawody odbywać się będą bez udziału publiczności. To trudne, ale tylko w taki sposób możemy przeciwdziałać wirusowi i mieć nadzieję, że niebawem i zawodnicy i kibice będą mogli w pełni cieszyć się sportem.

Parlamentarzysta zauważyła także że przyjęty przez Sejm budżet także został przygotowany tak by przede wszystkich przeciwdziałać ekonomicznym skutkom koronawirusa i jak najszybciej  powrócić na drogę rozwoju ekonomicznego.           

Wiceminister zapowiedziała, że w sobotę będzie kibicować Idze Świątek, która dotarła do finału singlowego turnieju Rolanda Garrosa. 

Tagi do tego wpisu
Reklama