Anna Krupka będzie wiceministrem w nowym resorcie sportu

Data publikacji: 18.10.2021 13:03
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu

Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister sportu
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

- Dostałam propozycję, aby w nowym Ministerstwie Sportu być sekretarzem stanu i mogę potwierdzić, że region świętokrzyski będzie miał swojego przedstawiciela w tym resorcie – powiedziała w rozmowie z Radiem Kielce Anna Krupka.

Do tej pory parlamentarzystka pełniła podobną funkcję w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Jak dodała Anna Krupka nowym ministrem sportu będzie przedstawiciel koalicjanta, bo takie jest uwarunkowanie polityczne.

- Natomiast merytorycznie będziemy kontynuować w nowym ministerstwie sportu tę linię, którą także i ja wyznaczałam i będę wyznaczała – dodała Anna Krupka.  

Niespełna dwa tygodnie temu, wiceminister Anna Krupka została przedstawicielem Unii Europejskiej w zarządzie Światowej Agencji Antydopingowej, którą kieruje były minister sportu w polskim rządzie Witold Bańka.

- To jest dla mnie ważna informacja zwrotna, że moja wiedza i doświadczenie spotykają się z pozytywnymi reakcjami nie tylko w Polsce, ale także w Europie – powiedziała parlamentarzystka.

Anna Krupka jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama