Anna Krupka: nasze wspólne starania odniosły sukces

Data publikacji: 25.10.2021 10:54
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.10.2021. Kielce. Konferencja na temat Polskiego Ładu. Na zdjęciu: poseł Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu

25.10.2021. Kielce. Konferencja na temat Polskiego Ładu. Na zdjęciu: poseł Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu
Fot. Wiktor Taszlow / Radio Kielce

„Hasło razem dla Świętokrzyskiego" nabiera dziś nowego znaczenia- powiedziała wiceminister kultury, sportu i dziedzictwa narodowego Anna Krupka.

Jak powiedziała z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” na rozwój  województwa świętokrzyskiego trafi prawie miliard złotych.

 Anna Krupka zaznacza, że środki trafiły do tych samorządów, które poprawnie złożyły wnioski i aktywnie starały się o wsparcie dla swoich miejscowości.

- Jestem pod wrażeniem inwestycji, o które państwo najbardziej zabiegali, ponieważ wachlarz wniosków był różnorodny. Od przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnych, po inwestycje, które wykorzystają ogromny potencjał turystyczny regionu świętokrzyskiego.

Najważniejsze jest to, że razem możemy osiągać bardzo ważne cele dla województwa świętokrzyskiego. Miliard złotych dla świętokrzyskich samorządów w ramach odbudowy po pandemii to ogromne osiągnięcie. Cieszę się, że nasze wspólne starania odniosły sukces - mówi wiceminister.

Wiceminister kultury, sportu i dziedzictwa narodowego podkreśla, że to nie koniec dofinansowań dla województwa świętokrzyskiego.

ABY SPRAWDZIĆ LISTĘ INWESTYCJI WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ POWIAT


 

Tagi do tego wpisu
Reklama