Anna Krupka: wbrew zapewnieniom miasto nie jest gotowe na Halę Legionów

Data publikacji: 23.07.2021 17:10
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
21.07.2021. Kielce. Hala Legionów

21.07.2021. Kielce. Hala Legionów
Fot. Anna Kwapisz / Radio Kielce

Anna Krupka, wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu mówi, że wbrew zapewnieniom prezydenta Kielc, miasto nie jest gotowe do rozpoczęcia przebudowy Hali Legionów.

Bogdan Wenta, podczas zorganizowanej w piątek konferencji prasowej mówił, że władze miasta są przygotowane do tworzenia dokumentacji inwestycji i maja przygotowane pieniądze na jej realizację w perspektywie kilku lat.

Innego zdania jest wiceminister Anna Krupka, która uczestniczyła w czwartkowym spotkaniu prezydenta Kielc z wicepremierem Piotrem Glińskim, poświęconemu rozbudowie kieleckiej hali.

- Miasto jest kompletnie niegotowe do tej inwestycji. Prezydent nie ma nawet jej projektu. A w tym roku, w budżecie Kielc nie ma nawet zagwarantowanego pełnego finansowania samego projektu rozbudowy. Nie wiemy, kiedy prezydent będzie nim dysponował, tak jak nie wiemy kiedy rozpocznie się rozbudowa Hali Legionów, a w związku z tym kiedy inwestycja zostanie zrealizowana - dodaje.

Wiceminister Anna Krupka apeluje do prezydenta Bogdana Wenty, aby ten wziął się do pracy, ponieważ pieniądze przyznane przez ministerstwo „leżą na stole”, a w kwestii Hali Legionów, w tym momencie piłka leży po stronie miasta.

adv adv
Wiadomości
Reklama