Anna Krupka we władzach światowej organizacji

Data publikacji: 07.10.2021 09:53 / Data aktualizacji: 07.10.2021 15:44
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu

Na zdjęciu: Anna Krupka - wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Wiceminister kultury dziedzictwa narodowego i sportu, Anna Kurpka została członkiem zarządu Światowej Agencji Antydopingowej. Świętokrzyska parlamentarzystka Prawa i Sprawiedliwości na członka agencji została wybrana przez Radę Unii Europejskiej.

W rozmowie z Radiem Kielce Anna Kurpka podkreśla, że  obecność w światowych strukturach instytucji dbającej o czystość w sporcie jest dla niej wielkim wyróżnieniem.

- To także wzmocnienie polskiego ale i europejskiego głosu w temacie antydopingu. To dla mnie szczególna misja. Sport jest mi bliski od zawsze, a działanie na jego rzecz to prawdziwy przywilej. Zwłaszcza teraz kiedy stałam się odpowiedzialna za obszar związany z zasadami uczciwości w sporcie - wyjaśnia.

Świętokrzyska parlamentarzystka,  w agencji  będzie przedstawicielem Unii Europejskiej jako minister ekspert. Światowa Agencja Antydopingowa (ang. The World Anti-Doping Agency, WADA) to niezależna fundacja, która koordynuje walkę przeciwko używaniu niedozwolonych środków chemicznych w sporcie. Została utworzona w 1999 roku. Obecnie jej prezydentem jest były polski minister sportu i turystyki Witold Bańka. 

Nowa funkcja Anny Krupki nie koliduje z dotychczas zajmowanym stanowiskiem w resorcie kultury, ani z pełnieniem mandatu posła.

Reklama