Areszt dla mężczyzny podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Data publikacji: 17.09.2021 12:13
Autor: Marlena Płaska / Kategoria: Wiadomości z regionu
14.09.2021. Mikułowice Kolonia Wschodnia. Potrącenia pieszego ze skutkiem śmiertelnym

14.09.2021. Mikułowice Kolonia Wschodnia. Potrącenia pieszego ze skutkiem śmiertelnym
Fot. infobusko.pl

43-letni mężczyzna podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Taką decyzję podjął Sąd Rejonowy w Busku–Zdroju.

Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony wtorek wieczorem, na lokalnej drodze w podbuskich Mikułowicach o czym informowało Radio Kielce. 

Wtedy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na lokalnej drodze leży nieprzytomny człowiek - przypomina Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju.

- Po dojechaniu patrolu na miejsce zdarzenia okazało się, że 49-letni mężczyzna nie żyje. Z oględzin wynikało, że został on potrącony przez nieustalony pojazd. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zginął na miejscu, natomiast kierujący autem zbiegł z miejsca zdarzenia. W środę od rana trwały intensywne czynności zmierzające do ustalenia przebiegu wypadku, a przede wszystkim sprawcy zdarzenia - relacjonuje. 

Zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, w wieku 41 i 43 lat. Młodszy z nich po wytrzeźwieniu i przesłuchaniu został zwolniony, natomiast starszy wczoraj w Prokuraturze Rejonowej w Busku-Zdroju usłyszał zarzuty, w tym między innymi spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. 

Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Reklama