Areszt dla narkotykowego dilera

Data publikacji: 03.08.2021 12:06
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. archiwum policji

Pińczowscy funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca miasta, który trudnił się handlem narkotykami. Do policyjnej celi trafił też 29-letni mężczyzna, który zakupił od niego porcję substancji psychoaktywnych. Obaj odpowiedzą przed sądem.

Policjanci, podejrzewając mieszkańca Pińczowa o nielegalny proceder handlu narkotykami, prowadzili obserwację. W miniony piątek zatrzymali go na gorącym uczynku, kiedy sprzedał porcję amfetaminy 29-letniemu mężczyźnie. Obaj we wstępnym przesłuchaniu przyznali, że do podobnych transakcji dochodziło pomiędzy nimi w tym roku już kilkukrotnie. Dodatkowym obciążeniem dla sprzedającego były narkotyki, które znaleziono w jego domu. Funkcjonariusze odkryli 24 różnej wielkości torebki z białym proszkiem. Wstępna analiza wykazała, że jest to amfetamina - ponad 30 gramów. W domu znaleziono też kilka porcji haszyszu oraz pieniądze, które mogły pochodzić z nielegalnego procederu.

Narkotyki i pieniądze zostały zabezpieczone. Ich właściciel decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące. Obu uczestnikom nielegalnej transakcji grozi więzienie. Za posiadanie niedozwolonych substancji psychoaktywnych - do trzech lat pozbawienia wolności, a za handel nimi do lat 10.

Reklama