Areszt po śmierci 20-letniego ostrowczanina

Data publikacji: 22.07.2020 16:04
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

21-letni Daniel K. podejrzany o zabójstwo 20-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego został aresztowany na trzy miesiące.

Jak informowaliśmy, w minioną niedzielę ciało mężczyzny znalazła mieszkanka miasta na łące za kościołem pw. Miłosierdzia Bożego.

Według dotychczasowych ustaleń, do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 lipca. Jak informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, podejrzany już odbywał w przeszłości karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

- W oparciu o zgromadzony dotychczas materiał dowodowy w postaci m.in. wyników oględzin miejsca zdarzenia, wstępnych wyników sekcji zwłok, zeznań świadków, ustalono, iż Daniel K. zadał pokrzywdzonemu serię uderzeń pięściami i nogami w newralgiczne dla życia i zdrowia części ciała, tj. w: głowę, szyję oraz klatkę piersiową, czym spowodował liczne obrażenia w postaci m.in. złamań kości i krwotoków, które skutkowały śmiercią pokrzywdzonego - informuje Daniel Prokopowicz.

Podejrzany Daniel K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustaleniami śledczych. Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy. Wniosek został uwzględniony. Pozostałe dwie osoby, zatrzymane w tej sprawie zostały przesłuchane w charakterze świadków, a następnie zwolnione.

Danielowi K. grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Reklama