ARiMR pomaga rolnikom

Data publikacji: 10.10.2020 11:31
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

7 tysięcy 860 wniosków dotyczących wsparcia gospodarstw szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19 wpłynęło od rolników do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa regionu świętokrzyskiego.

Pomocą finansową objęci są hodowcy bydła, świń, owiec, kóz, drobiu i  roślin ozdobnych. Jak poinformował Szymon Szczodrak ze Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego  ARiMR - najwięcej   podań, bo ponad 1560 złożyli rolnicy z powiatu jędrzejowskiego. Na drugim miejscu jest powiat kielecki 1288 wniosków.   

- Wypłata pieniędzy powinna nastąpić w listopadzie - podkreślił.

Krzysztof Majchrzak, kierownik biura powiatowego ARiMR w Jędrzejowie nie jest zaskoczony liczbą wniosków, ponieważ to powiat typowo rolniczy. Prawie 1,5 tys. wniosków wpłynęło od producentów trzody, krów i bydła, 53 wnioski od producentów kurcząt, 9 od producentów gęsi, 4 wnioski od hodowców indyków, 5 wniosków od producentów roślin ozdobnych.  

W powiecie jędrzejowskim głównie są producenci trzody chlewnej i bydła.

- Jesteśmy powiatem typowo rolniczym, dlatego trudno porównywać nas ze Skarżyskiem, Starachowicami czy Ostrowcem - podkreślił.

Wysokość wsparcia jest uzależniona od rodzaju i skali prowadzonej produkcji rolnej. Maksymalna kwota pomocy nie może przekroczyć 7 tys. euro. Do wczoraj w całym kraju wpłynęło  ponad 182,5 tys. wniosków dotyczących wsparcia gospodarstw szczególnie dotkniętych kryzysem COVID-19.

Reklama