Artur Gierada o konwencji Platformy Obywatelskiej

Data publikacji: 18.09.2021 20:50
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
18.09.2021. Płońsk. Konwencja Platformy Obywatelskiej

18.09.2021. Płońsk. Konwencja Platformy Obywatelskiej
Fot. ArturGierada/Facebook

- Sobotnia konwencja Platformy poza dokonanymi zmianami w statucie była okazją do dyskusji o Polsce i zagrożeniach, jakie niosą dziś poczynania rządu Prawa i Sprawiedliwości - ocenia Artur Gierada, przewodniczący świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej.

 W jego ocenie działania PiS zmierzają do wyjścia naszego kraju ze Wspólnoty.

- Widać to między innymi wśród coraz liczniejszych głosów i poczynań polityków PiS. Dziś dyskutowaliśmy także o otaczającej drożyźnie. Myślę, że debata o tych kwestiach zdominuje dyskurs polityczny w najbliższych miesiącach.  Ważne, że to wszystko mogli usłyszeć Polacy, bo w przeciwieństwie do naszej konkurencji cała konwencja była transmitowana i udostępniona mediom - dodaje.

W trakcie sobotniej konwencji Platformy w Płońsku Donald Tusk zarzucił  koalicji rządzącej chęć wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Podkreślał, że celem jego ugrupowania jest zmiana władzy za wszelką cenę

Ponadto, w trakcie konwencji krajowej PO dokonano zmian w statucie partii, zwiększając liczbę przewodniczących, a także wprowadzając dodatkowe sekretariaty partii m.in. do spraw młodzieży i samorządów.

Reklama