Auto będzie można zarejestrować także w Piekoszowie

Data publikacji: 27.04.2021 10:36
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Starostwo Powiatowe w Kielcach

Starostwo Powiatowe w Kielcach otwiera nową filię wydziału komunikacji i transportu. Już w przyszłym tygodniu z usług instytucji będą mogli korzystać mieszkańcy gminy Piekoszów. Chętni będą mogli m.in. zarejestrować pojazd lub zgłosić jego sprzedaż.

Cezary Majcher, członek zarządu powiatu informuje, że oficjalne otwarcie planowane jest na 4 maja. Dzień później klienci będą mogli załatwić tam sprawę.

- Zdecydowaliśmy się otworzyć nową filię wydziału komunikacji ze względu na mieszkańców. Chcemy umożliwić im lepszy dostęp do naszych usług. Dzięki temu nie będą musieli przyjeżdżać do Kielc, aby zarejestrować pojazd - dodaje.

Wójt Piekoszowa Zbigniew Piątek cieszy się, że dzięki dobrej współpracy ze starostwem możliwe będzie utworzenie oddziału.

- Piekoszów to duża gmina, która ma 16,5 tys. mieszkańców. Przyda się tu taki punkt, który umożliwi łatwiejszą rejestrację, bądź zgłoszenie zbycia pojazdu - dodaje.

Filia będzie otwarta od poniedziałku do piątku, od 7.15 do 15.15. Podobne oddziały działają już w Bielinach, Chmielniku, Łagowie, Mniowie, Nowej Słupi, Strawczynie i w Bodzentynie.

Reklama