Awantura w buskim szpitalu. W sieci wrze [FILM]

Data publikacji: 06.04.2021 16:55
Autor: Marta Gajda-Kruk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Filmik pokazujący puste pomieszczenia buskiego szpitala powiatowego wywołał burzę w sieci. „Gdzie są ci ludzie? Nic się nie dzieje” - tak opisał wideo internauta, który filmik wrzucił do sieci. Dyrektor lecznicy odpowiada, że to próba zdyskredytowania placówki i personelu.

Sprawę opisał na stronie facebookowej szpitala dyrektor Grzegorz Lasak. Jak czytamy: „Prawdopodobnie w Wielki Piątek nieznana kobieta udała się do buskiego szpitala, z zamiarem wykonania sensacyjnego materiału filmowego. Filmik rozpowszechniła poprzez facebook”.

Dyrektor poinformował, że zidentyfikowano już osobę, która wybrała się „na wycieczkę” z telefonem komórkowym filmując szpital. To, jak twierdzi dyrektor, mieszanka gminy Busko-Zdrój.

- Oczekujemy przeprosin od pani Adrianny. Jeżeli tego nie zrobi, sprawę skierujemy do sądu. To ogromne uderzenie w nasz szpital, pracowników, którzy codziennie tu ciężko pracują, opiekują się chorymi. To zachowanie nieeleganckie - dodaje.

Dyrektor dodaje, że prawdopodobnie kobieta nie wiedziała, że w szpitalu znajdują się tzw. „oddziały covidowe”, w których łącznie przebywa 108 pacjentów, a także oddziały niecovidowe, jak chirurgia i ortopedia.

- Pokazane są korytarze, oddziały zabiegowe, które przyjmują pacjentów ujemnych, czyli niecovidowych. W okresie świątecznym rzeczywiście było mniej pacjentów. Poradnie chirurgiczne i ortopedyczne były zamknięte, ale na oddziale byli lekarze - dodaje.

Dyrektor dodaje, że nie oznacza to jednak, że w tym czasie pacjenci z urazami zostawieni byli bez pomocy medycznej. Taka pomoc świadczona jest na Ogólnej Izbie Przyjęć przez lekarza dyżurującego w Oddziale Chirurgicznym lub ortopedycznym.

- Autorkę filmiku zapraszam do szpitala. Chętnie ją oprowadzę po wszystkich oddziałach, wówczas zorientuje się pani „Gdzie są ci ludzie?” i „co się tu dzieje?”. Powinna się pani wstydzić - dodaje dyrektor.

Z informacji Radia Kielce wynika, że autorka filmu prawdopodobnie weszła do szpitala pod wpływem alkoholu.

Reklama