Bardzo łatwy egzamin - twierdzi metodyk [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

Data publikacji: 27.05.2021 15:32
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.05.2021. Kielce. Egzamin ósmoklasisty. SP 39

26.05.2021. Kielce. Egzamin ósmoklasisty. SP 39
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

To nie był trudny arkusz – tak Anna Lisowska, egzaminator oraz nauczyciel języka angielskiego ocenia zadania, które rozwiązywali w czwartek ósmoklasiści.

Jak dodaje nie dziwi jej, że uczniowie wychodząc z egzaminu byli bardzo zadowoleni ze swojej dyspozycji. Z drugiej strony, arkusz skutecznie sprawdzał znajomość języka angielskiego, którą ósmoklasiści powinni nabyć w trakcie nauki w szkole.

- Na pewno uwzględniał wszystkie te elementy i te umiejętności, które powinny być w egzaminie zawarte. No i też uwzględniał pandemiczną sytuację, czyli pewne wymagania zostały obniżone – mówi Anna Lisowska.

Jak dodaje anglistka, były zadania, nad którymi trzeba było trochę się zastanowić, ale ogólnie młodzi ludzie nie powinni mieć problemu z rozwiązaniem arkusza. Również temat pracy pisemnej, czyli mail do przyjaciela, w którym uczeń musiał opowiedzieć o wygranym przez siebie konkursie, nie powinien sprawić problemów.

- Był naprawdę łatwy. Uczniowie tutaj musieli się wykazać znajomością czasów, których używają w swojej wypowiedzi no i umiejętnością budowy krótkich wypowiedzi – twierdzi Anna Lisowska.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – ARKUSZE EGZAMINACYJNE

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - JĘZYK ANGIELSKI [ODPOWIEDZI]

Arkusz z egzaminu ósmoklasisty rozwiązała dla Radia Kielce Anna Lisowska, egzaminator i nauczyciel języka angielskiego

Reklama