Bartuś potrzebuje pomocy. W Sandomierzu odbędzie się kolejna zbiórka

Data publikacji: 30.05.2021 08:53
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2021. Sandomierz. Na zdjęciu: Bartuś Przychodzki

20.05.2021. Sandomierz. Na zdjęciu: Bartuś Przychodzki
Fot. Anna Papaj / koordynator główny akcji charytatywnej dla Bartusia Przychodzkiego

W Sandomierzu odbędzie się dzisiaj piknik charytatywny, połączony z Dniem Dziecka. Całkowity dochód z tego wydarzenia będzie przeznaczony dla półrocznego Bartusia Przychodzkiego, chorującego na rdzeniowy zanik mięśni.

Na leczenie potrzebna jest kwota 9,5 mln zł, tymczasem do tej pory udało się zebrać niewiele ponad 2 mln zł. Od godziny 11.00 do 19.00 na nadwiślańskim bulwarze odbywać się będą różne atrakcje. Zaplanowano pokaz dawnych zwyczajów w wykonaniu pań z Kół Gospodyń Wiejskich, ponadto będą szczudlarze, animatorzy, gry i zabawy dla dzieci. Odbywać się będą rozgrywki sportowe, będzie pokaz wozów strażackich oraz ratownictwa medycznego. Pojawią się też bańki mydlane, będzie malowanie twarzy oraz skręcanie balonów.

Około 15.00 odbędą pokazy akrobatyki w wykonaniu "Grupy Animo", w godzinach 17.00 - 17.30 zaplanowano występ wokalny Magdaleny Muchy.  Uczestnicy pikniku charytatywnego zobaczą także pokazy sztuki i zwyczajów rycerskich w wykonaniu Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej, będzie także DJ-"Qubuś", kiermasz ciast i zabawek.

Przypomnijmy, Bartuś choruje na SMA - rdzeniowy zanik mięśni. Choroba oddziałuje na wiele narządów i stopniowo odbiera sprawność mięśni, w tym także przepony i powoduje u dziecka poważne zaburzenia oddychania. Szansą dla Bartusia jest nowoczesna terapia genowa Zolgensma, uznawana za najdroższy lek świata, którą Bartuś musi przyjąć, zanim przekroczy wagę 13,5 kg. Chłopiec cały czas jest na specjalnej diecie, aby zbyt szybko nie przybierał na wadze.

Reklama