Bartuś wciąż czeka na pomoc. Zobacz, jak możesz wesprzeć zbiórkę

Data publikacji: 20.05.2021 11:14
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.05.2021. Sandomierz. Na zdjęciu: Bartuś Przychodzki

20.05.2021. Sandomierz. Na zdjęciu: Bartuś Przychodzki
Fot. Anna Papaj / koordynator główny akcji charytatywnej dla Bartusia Przychodzkiego

Z wielkim trudem udało się zebrać drugi milion złotych na leczenie półrocznego Bartusia Przychodzkiego z Sandomierza, który choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Jego stan zdrowia pogarsza się mimo codziennej rehabilitacji.

Chłopiec musi jak najszybciej przyjąć nowoczesną terapię genową, która powstrzyma niszczycielski pochód choroby osłabiającej powoli również mięśnie odpowiedzialne za jego oddech. Całkowity koszt tej terapii wynosi ponad 9 mln złotych.

Zbiórka pieniędzy trwa od października ubiegłego roku. Mimo epidemii, rodzice dziecka oraz wolontariusze dwoją się i troją, organizując akcje charytatywne dozwolone w rygorze sanitarnym, są aktywni w mediach społecznościowych, organizują licytacje. Aby terapia genowa była skuteczna Bartuś nie może ważyć więcej niż 13,5 kilograma, dlatego cały czas jest na specjalnej diecie, aby przyrost masy ciała nie był zbyt szybki.

Bartuś Przychodzki choruje na SMA – rdzeniowy zanik mięśni typu 1, co oznacza najbardziej niebezpieczną postać choroby. Osłabia ona mięśnie, prowadząc do ich zaniku, a jeśli nie podejmie się odpowiedniego leczenia i rehabilitacji może doprowadzić również do śmierci. Mimo początkowo znikomych objawów przebieg choroby u chłopca nasila się i jak się okazuje nawet niewielkie przeziębienie, z uwagi na osłabiony układ oddechowy, jest dla niego już w tym momencie dużym problemem.

Jest kilka prostych sposobów na to, jak przyśpieszyć zbiórkę i zebrać brakujące 7,5 mln złotych:

•    Wpłać dowolną kwotę szybko i bezpiecznie bezpośrednio przez stronę zbiórki Bartusia www.siepomaga.pl/bartus-sma lub https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/bartlomiej-przychodzki
•    Wyślij SMS na NUMER 72365 o TREŚCI 0116442 (koszt sms 2,46 zł brutto)
•    Wejdź na stronę zbiórki www.siepomaga.pl/bartus-sma i udostępnij ją na swoim profilu w mediach społecznościowych
•    Przeznacz na licytacje charytatywne dla Bartusie tobie już niepotrzebne ale nadal przydatne przedmioty takie jak książki, zabawki, ubrania, akcesoria kuchenne etc. lub usługi swojej firmy. Szukaj na Facebook grupy o nazwie „Bartuś - Pogromca SMA – Licytacje”. Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/149498376988484
•    Weź sprawy w swoje ręce i zorganizuj w swoim miejscu pracy, szkole albo w swojej parafii zbiórkę pieniędzy dla Bartusia. Możesz ją połączyć z kiermaszem domowych ciast. Otrzymasz od organizatorów zbiórki niezbędny pakiet wolontariusza, który umożliwi ci przeprowadzenie działań w swojej społeczności.

Jeśli chcesz działać dla Bartusia ale nie wiesz dokładnie jak to skontaktuj się z organizatorami zbiórki przez e-mail: przychodzkibartlomiej@gmail.com lub przez wiadomość zostawioną na Facebookowym blogu zbiórki o nazwie „Bartuś Przychodzki kontra SMA”. Link do bloga: https://www.facebook.com/Bartu%C5%9B-Przychodzki-kontra-SMA-193842018774469/business_app_store

Możesz również dokonać tradycyjnej wpłaty przez przelew bankowy:

Fundacja "Serca dla Maluszka"
ul. Kowalska 89 m.1
43-300 Bielsko-Biała
Bank Millennium S.A.
85 1160 2202 0000 0001 9214 1142
w tytule przelewu prosimy wpisać: 1792 Bartłomiej Przychodzki

Tagi do tego wpisu
Reklama