Barwnie w Targach Kielce. Trwa Festiwal Roślin

Data publikacji: 22.05.2021 13:50
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
22.05.2021 Kielce. festiwal Roślin

22.05.2021 Kielce. festiwal Roślin
Fot. Paulina Michta / Radio Kielce

Duże zainteresowanie Festiwalem Roślin, który odbywa się w Targach Kielce. Hale zamieniły się w zieloną wyspę, w ofercie znajduje się kilkadziesiąt rodzajów roślin. Niektóre mogą zaskoczyć.

Wybór jest bardzo duży, od popularnej zieleni, do tej egzotycznej. Organizator, Łukasz Olton z firmy Whiteclock zapewnia, że wszystkie rośliny pochodzą od sprawdzonych hodowli, co sprawia, że są duże lepsze pod względem jakościowym od tych, które możemy kupić marketach.

Zwiedzający targi, z którymi rozmawiał reporter Radia Kielce podkreślali, że podoba im się oferta, atmosfera wydarzenia oraz konkurencyjne ceny.

- Jest tu dużo egzotycznych gatunków roślin, których w sklepie nie mogłem spotkać. Kupiłem na razie różanecznik i ozdobną doniczkę z kamyczkami - mówił Paweł.

- Najbardziej zaskoczyły mnie ceny, ponieważ są bardzo atrakcyjne. Kupiłam kilka kaktusów i doniczek. Jeśli zorganizowana będzie kolejna edycja, to z pewnością przyjdę ponownie - dodała Amelia.

Targi można odwiedzać dziś do godziny 20 i jutro od 8 do 18. Wstęp jest bezpłatny.

W środku mogą przebywać jednocześnie 333 osoby. Wszyscy zobowiązani są do utrzymywania dystansu, dezynfekcji rąk oraz zakrywaniu nosa i ust.

W związku z festiwalem, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił dodatkową linie autobusową. Trasa linii numer 100 przebiega na trasie Żytnia I - Targi Kielce.

Tagi do tego wpisu
Reklama