Basen letni czynny od jutra

Data publikacji: 26.06.2020 10:53
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Basen przy ul. Szczecińskiej w Kielcach

Basen przy ul. Szczecińskiej w Kielcach
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Odkryty basen letni przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach będzie otwarty od jutra. W tym roku, w związku z epidemią, w tym miejscu rekreacji będzie mogło wypoczywać mniej osób niż w latach ubiegłych.

- Na basen możemy wpuścić maksymalnie tylko 150 osób, w ubiegłych latach było to dziesięć razy więcej - mówi Andrzej Nańczyk, kierownik pływalni.

Ponadto wprowadzone zostaną obostrzenia sanitarne - na terenie obiektu pojawią się płyny do dezynfekcji, goście rozłożą się na kocykach w odległości co najmniej 2 metrów od siebie, czego dopilnują pracownicy basenu.

W tym roku udostępnione zostaną oba baseny - zarówno duży, jak i mały. Wypoczywający skorzystają też z boisk. Dostępne są trzy - do koszykówki, siatkówki i wielofunkcyjne. Andrzej Nańczyk nie kryje, że tegoroczny sezon będzie uboższy w dodatkowe atrakcje. Na razie w planach nie ma organizacji imprez sportowych, jakie co roku odbywały się przy Szczecińskiej.

- Jeżeli obostrzenia zostaną poluzowane, wtedy pomyślimy o turniejach. Póki co mija się to z celem z uwagi na wprowadzone limity gości - mówi.

Bilety będą kosztowały tyle samo, co w ubiegłych latach - normalny 10 zł, a ulgowy 7 zł.

Tagi do tego wpisu
Reklama