Basen letni otwarty. Przez weekend wstęp bezpłatny

Data publikacji: 19.06.2021 11:21
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.06.2021 Kielce. Basen przyulicy Szczecińskiej

19.06.2021 Kielce. Basen przyulicy Szczecińskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Tłumy na wielkim otwarciu basenu miejskiego w Kielcach. Na teren Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Szczecińskiej 1 przybywa coraz więcej osób. Dziś i jutro wstęp jest bezpłatny.

Kilkaset osób zdążyło już skorzystać z kąpieli. Na terenie basenu odbywa się również festyn rodzinny pod hasłem „Bezpieczne wakacje”.

- Do dyspozycji wypoczywających są również boiska do plażowej piłki nożnej i siatkówki - mówi Marzena Gołda, kierownik kompleksów sportowych MOSIR Kielce.

Kielczanie przyznają, że nie mogli się doczekać inauguracji sezonu kąpielowego.

- Bardzo się cieszę, że basen jest już otwarty. Możemy także pograć w plażową piłkę nożną lub siatkówkę, a potem schłodzić się w wodzie - mówi Piotrek.

- Panuje super atmosfera i z pewnością będę tu przychodzić z kolegami. Cieszę się także z boiska do siatkówki, bo lubię te dyscyplinę. Mam nadzieję, że takich obiektów w Kielcach, będzie powstawać coraz więcej - dodaje Mateusz.

Na terenie obiektu swój namiot rozstawiło m.in. Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Do godziny 16.00 można tam skorzystać z bezpłatnych konsultacji dietetyka oraz lekarza w zakresie profilaktyki raka piersi i szyjki macicy.

W programie festynu są liczne atrakcje dla dzieci, m.in. konkursy z nagrodami, słodkie upominki, gry i zabawy sportowe. W imprezie udział biorą także: Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, funkcjonariusze policji, straży pożarnej, straż miejska, a także Stacja Krwiodawstwa, Wojskowa Komenda Uzupełnień, sanepid oraz instytucje kulturalne miasta Kielce.

Obiekt będzie czynny codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Za bilet normalny zapłacimy 10 zł, a za ulgowy 7 zł. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, na kąpielisku może przebywać jednocześnie 500 osób.

Tagi do tego wpisu
Reklama