Basen przy ulicy Szczecińskiej metodą na upał

Data publikacji: 06.07.2021 14:03
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.07.2021 Kielce. Wakacje. Lato w mieście. Basen przy ulicy Szczecińskiej

06.07.2021 Kielce. Wakacje. Lato w mieście. Basen przy ulicy Szczecińskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Dziś w najcieplejszym momencie dnia w stolicy województwa świętokrzyskiego słupki rtęci na termometrach zatrzymały się na 28 stopniach Celsjusza.

Nic więc dziwnego, że wielu mieszkańców szuka ochłody. Aby jednak zażyć kąpieli i nabyć letniej opalenizny wcale nie trzeba wyjeżdżać poza miasto.

Z uroków lata kielczanie chętnie korzystają, odwiedzając kompleks odkrytych basenów przy ulicy Szczecińskiej. Mieszkańcy, z którymi rozmawiał nasz reporter podkreślali, że w tym miejscu można poczuć prawdziwy klimat wakacji.

- Wypoczywa się cudownie, atmosfera jest fantastyczna, ochłody można szukać nie tylko w wodzie, ale także jedząc lody. Wizyta na basenie to doskonała zabawa dla dużych i małych, każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tutaj przyjemnie, woda jest ciepła, można nie tylko się kąpać ale także pograć w piłkę, a mimo dobrej pogody nie ma tu dużego tłumu - mówili kielczanie.

Niektórzy podkreślają, że wizyta na basenie przy ulicy Szczecińskiej to doskonała alternatywa dla wyjazdu nad zalew poza miasto.

- Basen jest dobrze skomunikowany z większością kieleckich osiedli, więc można z łatwością tutaj trafić. W dni robocze zazwyczaj nie ma tutaj tłoku, w tym miejscu bezpiecznie można spędzić czas z wnuczkami - mówiła rozmówczyni Radia Kielce.

Wśród wad kompleksu sportowego MOSiR przy ulicy Szczecińskiej mieszkańcy wymieniają zbyt małą liczbę miejsc parkingowych wokół basenu.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami, na kąpielisku może przebywać jednocześnie 500 osób. Wszyscy, którzy chcą skorzystać z ochłody w upalne dni w mieście muszą jednak pamiętać o obowiązku noszenia maseczek w kasach biletowych, a także w toaletach przy obiekcie.

Na terenie kompleksu przy ulicy Szczecińskiej do dyspozycji wypoczywających dostępny jest basen o wymiarach olimpijskich 50 m x 25 m, brodzik dla dzieci oraz punkt gastronomiczny.

Na terenie obiektu są także boiska do piłki plażowej, piłki nożnej i koszykówki. Basen letni przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach jest czynny codziennie od godziny 10.00 do 18.00. Za bilet normalny zapłacimy 10 zł, a za ulgowy 7 zł.

Reklama