Basen wpuści więcej ludzi

Data publikacji: 01.07.2020 11:53
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.06.2020 Kielce. Basen przy ulicy Szczecińskiej

27.06.2020 Kielce. Basen przy ulicy Szczecińskiej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Więcej osób może kąpać się w odkrytym basenie przy ulicy Szczecińskiej w Kielcach. Od dziś może tam naraz przebywać 300, a nie jak było dotychczas - 150 osób. Niewykluczone, że limity jeszcze się zmienią.

- Przepisy i wytyczne dopuszczają obłożenie obiektów basenowych do 50 proc. ich pojemności - mówi Przemysław Chmiel, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach.

Podkreśla, że na początku na basenie przyjmowano mniejszą liczbę osób, by sprawdzić, jak zachowają się wypoczywający i czy stosują się do zaleceń sanitarnych. Ponieważ zdali egzamin, można było zwiększyć limit miejsc. Przemysław Chmiel przyznaje, że zainteresowanie wypoczynkiem na basenie, w ostatnich dniach było bardzo duże.

- W niedzielę ludzie stali nawet w dwugodzinnych kolejkach, by wejść. Zobaczymy, jak będzie funkcjonowało zwiększenie limitu. Jeśli w dalszym ciągu wszyscy będą stosowali się do wytycznych, utrzymamy ten poziom, a kto wie - może nawet zwiększymy go do 450 osób.

Obiekt sportowy wyposażono w płyny do dezynfekcji, zalecany dystans między kocykami to co najmniej 2 metry od siebie. Wypoczywający mogą korzystać z dwóch basenów - dużego i małego, a także z boisk do koszykówki, siatkówki i wielofunkcyjnego.

Bilety kosztują tyle samo, co w ubiegłych latach - normalny 10 zł, a ulgowy 7 zł. Obiekt jest czynny od 10 do 18.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama