Będą dopłaty na zakup wozów strażackich

Data publikacji: 29.06.2020 20:45
Autor: Michał Kita / Kategoria: Strefa munduru
29.06.2020. Kielce. XXII sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa, Mariusz Bodo - sekretarz województwa

29.06.2020. Kielce. XXII sesja Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa, Mariusz Bodo - sekretarz województwa
Fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

24 świętokrzyskie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymają wsparcie na zakup nowoczesnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Radni sejmiku województwa podczas poniedziałkowej sesji jednogłośnie zdecydowali się przekazać na ten cel 480 tys. zł.

Jak informuje marszałek Andrzej Bętkowski, z prośbą o wsparcie gmin w zakupie samochodów dla strażaków-ochotników zwrócił się komendant wojewódzki PSP.

- Na zakup samochodów strażackich składały się przede wszystkim gminy przy pomocy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, środki pochodziły także z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednak w wyniku postępowania przetargowego okazało się, że zgromadzone fundusze mogą okazać się niewystarczające, stąd prośba do sejmiku o wsparcie tego przedsięwzięcia - wyjaśnia.

Andrzej Bętkowski zaznacza, że wsparcie w wysokości 20 tys. zł otrzymają 24 gminy, zarekomendowane przez Państwową Straż Pożarną. Nowe pojazdy będą używane przez jednostki OSP należące do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Ponadto, podczas poniedziałkowej sesji radni przyjęli uchwałę o kontynuowaniu programu stypendialnego dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim, którzy zadeklarują po zakończeniu nauki podjęcie pracy w zawodzie na terenie województwa świętokrzyskiego. Nabór w projekcie stypendiów dla przyszłych lekarzy rozpocznie się 1 września i potrwa do 15 października.

Reklama