Będą kolejne darmowe szczepienia dla mieszkańców Bielin

Data publikacji: 20.07.2020 10:51
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. morgueFile free photo

Gmina Bieliny po raz kolejny zachęca do szczepień przeciw meningokokom. Program profilaktyki jest tam prowadzony od kilkunastu lat.

Zakażenie meningokokowe wywoływane jest przez bakterie. Może prowadzić do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych oraz sepsy.

Sławomir Kopacz wójt Bielin informuje, że w tym roku z bezpłatnych szczepień może skorzystać młodzież urodzona w 2004 roku, zameldowana na terenie gminy. Szczepionki przygotowano dla ok. 130 osób. Z kolei mieszkańcy gminy powyżej 65 roku życia będą mogli bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie - dodaje Sławomir Kopacz.

- Program ten realizujemy po raz drugi. W ubiegłym roku zainteresowanie było niezbyt duże i nie wszystkie pieniądze, jakie przeznaczyliśmy na jego realizację zostały wykorzystane. Gdyby jednak okazało się, że w tym roku więcej osób chce się bezpłatnie zaszczepić przeciw grypie, jesteśmy skłonni zwiększyć pulę środków na realizację tego programu - dodał wójt Sławomir Kopacz.

Z bezpłatnych szczepień przeciw grypie będzie mogło skorzystać ponad 1,4 tys. mieszkańców Bielin. W tym roku na ten cel gmina zarezerwowała w budżecie ponad 25 tys. zł, a na szczepienia przeciw meningokokom ponad 15 tys. zł.

Szczepienia są realizowane przez ośrodek zdrowia w Bielinach.

Reklama