Będą legalne korepetycje dla maturzystów. Organizuje je kuratorium

Data publikacji: 23.11.2021 13:42
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Już w grudniu w większości szkół średnich w naszym województwie rozpoczną się korepetycje dla maturzystów, którym matematyka sprawia problemy.

Radio Kielce informowało już o projekcie „Matematyka bez poprawki”, przygotowanym przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty, ale właśnie ustalone zostały szczegóły korepetycji.

Kurator Kazimierz Mądzik przypomina, że dodatkowe zajęcia przygotowano przede wszystkim dla uczniów klas humanistycznych i innych, którzy obawiają się, że nie zdadzą matematyki na egzaminie dojrzałości.

- Chcemy dotrzeć do maturzystów, którzy nie lubią matematyki, uważają, że nie są w stanie się jej nauczyć. To jest dla nich poważny problem, bo matematykę na maturze trzeba zdać, żeby dostać się na dowolne studia, nawet takie, gdzie ten przedmiot się nie przyda  - tłumaczy kurator.

Korepetycje będą koncentrowały się na zadaniach z działów, które regularnie pojawiają się na arkuszu maturalnym. Kuratorium zakończyło już rekrutację chętnych uczniów i nauczycieli. Zainteresowanie było duże, w sumie zajęcia obejmą 2,7 tys. maturzystów z prawie każdego powiatu naszego regionu. Na sfinansowanie korepetycji nie zdecydowali się na razie starostowie w Busku Zdroju oraz Jędrzejowie.

Zajęcia będą się odbywały w grupach dziesięcio-, piętnasto- lub dwudziestoosobowych. Uczniowie mają możliwość wyboru nauczyciela, który poprowadzi korepetycje. Kurator tłumaczy, że najlepiej, gdyby była to inna osoba niż ta, z którą mają normalne lekcje w szkole.

- Dzięki temu uczniowie nie będą się bali przyznać, że czegoś nie umieją - uważa Kazimierz Mądzik.

- Zajęcia rozpoczną się w grudniu i chcemy skończyć tuż przed maturą, czyli pod koniec kwietnia. Przewidzieliśmy czterdzieści godzin lekcyjnych, czyli dwadzieścia spotkań po dwie godziny. Jest zupełna dowolność kiedy te zajęcia będą się odbywały. Mogą być popołudniu lub w soboty - informuje kurator.

Projektem zainteresował się Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki i niewykluczone, że w przyszłym roku resort wprowadzi w całym kraju korepetycje dla maturzystów mających kłopoty z matematyką.

Podobne wiadomości
Reklama