Będą nagrody dla najaktywniejszych wolontariuszy

Data publikacji: 30.09.2020 17:11
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Radio Kielce

Rozpoczął się nabór do konkursu „Laur Wolontariatu”. To plebiscyt, którego celem jest uhonorowanie najaktywniejszych wolontariuszy w naszym regionie. Magdalena Buczyńska z Regionalnego Centrum Wolontariatu informuje, że to konkurs, który jest skierowany do osób, którzy bezinteresownie pomagają innym.

- Ten konkurs ma pokazać te osoby i docenić ich wysiłek. Zgłaszać można pojedyncze osoby, grupy wolontariackie, a także koordynatorów wolontariatu - mówi Magdalena Buczyńska.

Jak dodaje, kandydata lub kandydatów na najaktywniejszych wolontariuszy może zgłosić każdy.

- Jeżeli ktoś z nas ma w swoim otoczeniu osobę, którą chciałby wyróżnić, to jak najbardziej może ją zgłosić do 27 listopada. Natomiast gala, podczas której nagrodzimy najaktywniejszych wolontariuszy odbędzie się 5 grudnia o godzinie 17.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach - dodała Magdalena Buczyńska.  

Wówczas przyznane zostaną statuetki w trzech kategoriach: wolontariusz roku, koordynator wolontariatu oraz miejsce przyjazne wolontariuszom. Swoich kandydatów  można zgłaszać poprzez stronę internetową laurwolontariatu.caritas.pl.

Organizatorami konkursu są Regionalne Centrum Wolontariatu, Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz wolontariat działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Reklama