Będą nowe świetlice w gminie Końskie

Data publikacji: 14.10.2021 13:32
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Gmina Końskie chce zrealizować duży projekt "Rewitalizacji wsi koneckiej" z pomocą rządowego wsparcia. Przedsięwzięcie obejmuje budowę sześciu nowych świetlic wiejskich i modernizację sześciu kolejnych.

Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich informuje, że gmina przygotowuje się do drugiego naboru z Funduszu Inwestycji Strategicznych. Koła gospodyń wiejskich w ostatnim czasie pokazują swoją aktywność na niemal wszystkich gminnych wydarzeniach, więc trzeba im zapewnić odpowiednie lokum. W związku z tym powstanie sześć całkiem nowych świetlic.

- Zaawansowane prace i przygotowania działek i dokumentacji dotyczą sześciu lokalizacji: Jeżów, Piła, Gatniki, Wincentów, Brody i Sierosławice.

Jednocześnie jak zaznacza burmistrz w projekcie zaplanowano modernizację już istniejących w Proćwinie, Modliszewicach, Wąsoszu, Nałęczowie, Rogowie, Przybyszowach i Sworzycach.

- Świetlice w tych miejscowościach wymagają modernizacji: przebudowy lub wymiany ogrzewania na bardziej ekologiczne wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Szacowany koszt rewitalizacji wsi koneckiej wynosi około 8 mln zł.

Reklama