Będą promować Kielce. Punkt Promocji Miasta został oficjalnie otwarty

Data publikacji: 27.05.2021 16:55
Autor: Paulina Michta / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.05.2021. Kielce. Otwarcie Punktu Promocji Miasta. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Piętak - prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej, Bogdan Wenta - prezydent Kielc, Jarosław Karyś - wiceprzewodniczący rady miasta

27.05.2021. Kielce. Otwarcie Punktu Promocji Miasta. Na zdjęciu (od lewej): Marcin Piętak - prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej, Bogdan Wenta - prezydent Kielc, Jarosław Karyś - wiceprzewodniczący rady miasta
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Dziś dzień samorządu terytorialnego. W Kielcach przy tej okazji otwarty został Punkt Promocji Miasta, który swoją siedzibę ma w budynku Dworca Autobusowego, przy skwerze Edwarda Modrzejewskiego.

Dokładnie 31 lat temu weszła w życie ustawa, która zapoczątkowała funkcjonowanie samorządów terytorialnych w Polsce.

Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski, zwrócił uwagę, że dzięki samorządom, mieszkańcy poszczególnych miejscowości mogą brać czynny dział w zarządzaniu i kreowaniu lepszej przyszłości dla swojego miejsca zamieszkania.

- Bardzo duży obszar władzy został oddany w ręce mieszkańców. Wszystko po to, by oni sami decydowali, co ma się dziać w ich małych ojczyznach. Dzięki temu mogą wpływać na wiele spraw, na przykład poprzez wybór władzy wykonawczej danego terenu, jak i władzy ustawodawczej, takiej jak rada gminy, czy sejmik województwa - powiedział.

Rafał Nowak życzył także wszystkim, którzy działają na rzecz rozwoju samorządów terytorialnych satysfakcji, bo jak zaznaczył, nie jest to łatwa praca.

Dziś odbyło się także oficjalne otwarcie Punktu Promocji Miasta. Prezydent Kielc, Bogdan Wenta, nie krył zadowolenia z tego, że zmodernizowany „kielecki spodek” będzie tętnić życiem.

- Będzie to przede wszystkim punkt promocji naszego miasta i regionu. Stawiamy na kulturę i związaną z tym promocję lokalnych artystów. W tym miejscu będą także organizowane wystawy różnego rodzaju eventy, czy warsztaty dla osób w każdym wieku. Oprócz tego, znajdziemy tam liczne informacje, dotyczące Kielc i województwa świętokrzyskiego, które zaciekawią nie tylko turystów, ale i mieszkańców - wyjaśnił.

Marcin Piętak, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej, zapewnił, że w nowym miejscu będą pracować najlepsi ludzie, którzy posiadają odpowiednią wiedzę na temat promocji regionu.

- Nasz wkład w to miejsce, to przede wszystkim wiedza. W punkcie promocji będą procował ludzie, którzy mają już doświadczenie w innych miejscach związanych z tą tematyką. Każdy z nich przeszedł liczne szkolenia i operuje kilkoma językami obcymi. Mam też nadzieję, że Punkt Promocji Miasta ulokowany przy Dworcu Autobusowym przyciągnie rzesze turystów, którzy właśnie tu otrzymają niezbędne informacje, dotyczące najpiękniejszych miejsc województwa świętokrzyskiego - poinformował.

Wśród dzisiejszych atrakcji znalazły się występy między innymi Kieleckiego Teatru Tańca oraz Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Punkt Promocji Miasta będzie dostępny od wtorku do soboty w godzinach 12.00 - 17.00.

Reklama