Będą rządowe pieniądze na obwodnicę Ostrowca

Data publikacji: 28.05.2020 16:32
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
28.05.2020 Ostrowiec Św. Na zdjęciu na pierwszym planie senator Jarosław Rusiecki, w tle poseł Andrzej Kryj

28.05.2020 Ostrowiec Św. Na zdjęciu na pierwszym planie senator Jarosław Rusiecki, w tle poseł Andrzej Kryj
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Nie powinno być już problemów z wykonaniem piątego etap tzw. małej obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: poseł Andrzej Kryj i senator Jarosław Rusiecki podkreślają, że w wyniku ich działań, ministerstwo infrastruktury pozytywnie rozpatrzyło kwestię dołożenia dodatkowych pieniędzy na budowę tego odcinka drogi.

Jak informowaliśmy, wiceminister infrastruktury Rafał Weber we wtorek podpisał aneks do programu budowy tej drogi. Dzięki temu, możliwe będzie rozstrzygniecie przedłużającego się postępowania przetargowego i podpisanie umowy z wykonawcą. Budżet państwa pokryje brakującą kwotę na wykonanie inwestycji.

Jak informuje poseł Andrzej Kryj, to ważna wiadomość, ponieważ sprawą interesowali się mieszkańcy. Pierwszy przetarg został unieważniony, a drugi pozostawał nierozstrzygnięty przez wiele miesięcy.

- Pieniądze na to się znalazły, umożliwi to, po pierwsze, zamknięcie procedury przetargowej, a po drugie, wyłonienie najtańszej i najkorzystniejszej oferty - mówi poseł Andrzej Kryj.

28.05.2020 Ostrowiec Św. Na zdjęciu poseł Andrzej KryjFot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Z kolei senator Jarosław Rusiecki podkreśla, że odpowiednie kroki zostały podjęte, gdy drugi przetarg w pewnym momencie „zawisł”. Przychylność do działań parlamentarzystów wyraził premier Mateusz Morawiecki oraz minister infrastruktury.

Jak dodaje senator, mimo to, należało poczekać na oficjalną decyzję, czyli podpisanie aneksu do programu budowy drogi.

- Budowa tej drogi przyczyni się do wydzielenia ruchu tranzytowego z ulic miasta, podwyższenia bezpieczeństwa. Chodzi tu głównie o ulicę Sandomierską i wszelkie sygnały od mieszkańców nas motywowały - informuje senator Jarosław Rusiecki.

Senator przypomniał, że za rządów PO-PSL odcinek obwodnicy został wpisany do programu budowy dróg krajowych, jednak nie zapewniono wystarczających funduszy na realizację tego przedsięwzięcia.

Inwestycja planowana jest do realizacji w systemie „projektuj i buduj” w latach 2020-2023.

Reklama