Będzie łatwiej odszukać lokalnych rzemieślników

Data publikacji: 10.09.2021 13:41
Autor: Marcin Marszałek / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. pixabay.com

Jak znaleźć szewca? Która cukiernia ma najlepsze wypieki albo gdzie można kupić dobre wędliny lub usługi, którego fryzjera są godne polecenia? W znalezieniu odpowiedzi na te pytania ma pomóc Kielecka Mapa Rzemieślników. Jej inaugurację zaplanowano na najbliższą sobotę, 11 września.

Bożena Szczypiór, zastępca prezydenta Kielc zapowiada, że interaktywna mapa pomoże mieszkańcom miasta w dotarciu do cenionych i sprawdzonych przedsiębiorców.

- Pragniemy zaprosić kieleckich rzemieślników do przyłączenia się do tej akcji. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie poszukiwanych i cieszących się uznaniem specjalności rzemieślniczych, doprowadzić do opracowania ogólnodostępnej interaktywnej mapy kieleckich zakładów i warsztatów rzemieślniczych - wyjaśnia.

W założeniach mapa ma pomóc przede wszystkim lokalnym mistrzom.

- Chcemy w pierwszej kolejności rozbudzić wśród mieszkańców miasta zainteresowanie produktami oraz usługami rękodzielniczymi dostępnymi w naszym regionie - dodała wiceprezydent.

Piotr Prędota, dyrektor Izby Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach, zaznaczył, że zainicjowany projekt jest wspólnym działaniem Izby, miejskiego ratusza, oraz Instytutu Dizajnu.

- Dzięki takim działaniom będziemy mogli promować naszych lokalnych przedsiębiorców. Dużym ułatwieniem będzie udostępniona 11 września, w sobotę, wirtualna mapa kieleckich rzemieślników - mówił dyrektor.

Interaktywne narzędzie ma pomóc w wyszukiwaniu adresów zakładów rzemieślniczych działających w Kielcach. Mapa zostanie udostępniona w sobotę podczas pierwszej edycji Rzemieślniczego Bazaru. Imprezę na kieleckim Rynku organizuje Izba Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach. Początek o godz. 13.00.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć m.in. pokaz filmów krótkometrażowych pt. „Rzemieślnicy”, czy wystawę „Historia rzemiosła w Kielcach”. Z kolei młodsi będą mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów poświęconych zapomnianym lub zamierającym współcześnie profesjom, w tym, w formie zabawy, przystąpić do egzaminu praktyczno-teoretycznego do cechu rzemieślniczego.

Podczas sobotniej imprezy na Rynku będzie można także obejrzeć wystawy przygotowane przez Instytut Dizajnu oraz Muzeum Historii Kielc.

Reklama