Będzie można poczuć się jak prawdziwy żołnierz

Data publikacji: 09.08.2020 08:12
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Strefa munduru
08.08.2020. Sandomierz. Akcja „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”

08.08.2020. Sandomierz. Akcja „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”
Fot. Grażyna-Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Na bulwarze nadwiślańskim w Sandomierzu można będzie dziś dowiedzieć się wszystkiego o tym, co należy zrobić, aby wstąpić do polskiej armii.

W mobilnym punkcie rekrutacyjnym będą przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień, 3. Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego oraz 102. batalionu lekkiej piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.

Można będzie porozmawiać nt. służby w wojsku, a także zapoznać się z wyposażeniem  żołnierza. Na stoisku zaprezentowana zostanie m.in. kamizelka kuloodporna, hełmy, żołnierski plecak, karabin do ćwiczeń, a także quad służący Wojskom Obrony Terytorialnej do rozpoznania. Wszystko można przymierzyć i poczuć się jak prawdziwy żołnierz.

Akcja pn.”Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” trwa od 3 sierpnia. Oprócz Sandomierza  prowadzona była także w Staszowie, Ostrowcu, Opatowie i Połańcu. Jest częścią ogólnopolskiej kampanii. Jak powiedział mjr Zbigniew Turczyniak, szef wydziału rekrutacji Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu, zainteresowanie wstąpieniem do wojska jest duże wśród młodych ludzi. Przyciągają ich m.in. zarobki. Szeregowy w Wojsku Polskim otrzymuje  4,1 tys. zł brutto. W miarę  wyższej hierarchii uposażenie rośnie.

Akcja rekrutacyjna potrwa od godziny 10.00 do 17.00.

Reklama